Su İçmek Vücudumuza Nasıl Katkı Sağlıyor?

Metabolizmamızı düzene sokar. Bu sayede kilo problemi olan insanlar için çok iyi bir yardımcıdır. Bağırsak hareketlerini düzenleyerek ishal ve kabızlığa engel olur. Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı güçlendirir. Böbrek taşı riskini azaltır ve böbreklerinizin çalışmasını kolaylaştırır. Reflü şikayetlerini hafifletir. Cilt ve saç sağlığına iyi gelir. Hamileliğin sağlıklı geçmesini sağlar. Su bize bu kadar iyi gelirken onu korumamız bizim de ona iyi gelmemiz gerekir.

Su Kaynaklarımız İçin Neler Yapabiliriz?

Musluklarımızı gereksiz yere açık bırakmadan tasarruflu bataryalar kullanmamız gerekiyor. Sebze ve meyveleri akan su yerine leğene aldığımız sirkeli sularda yıkayarak hem daha arınmış sebze meyveler elde ederiz hem de daha tasarruflu oluruz. Bulaşık ve çamaşır makinalarını gereksiz yere kullanmayarak ve su tasarruflu tercih ederek hem cebimiz hem suyumuz daha güvende olur. Duşta suyu beklerken boşa akıtmak yerine suyu bidonlara doldurarak bu suyu sonra her türlü kullanabiliriz. Bir yeri sularken tasarruf kaynaklı ürünler kullanabiliriz ya da biriktirdiğimiz suları bunlar gibi birçok yolla suyu iyi değerlendirebiliriz. Suyumuzu koruduğumuz bu yollarla maddi giderlerimizi de en aza indirgemiş oluruz.

Sudan Tatlı Yapıldığını Biliyor musunuz?
Öncelikle Kocaeli’nin en iyisi, Türkiye’nin markası Çenesuyu’ndan 0262 444 10 41 numaralı telefonu arayarak suyumuzu istiyoruz. Sonra 3 yumurtayı 11 yemek kaşığı şekerle bir kaba alıp çırpıyoruz. Sonra 3 yemek kaşığı yoğurttu da kaba ekleyerek güzelce çırpıyoruz. Şimdi içine 11 yemek kaşığı un, bir kabartma tozu ve bir vanilya ekliyoruz. Bunları da güzelce çırptıktan sonra yağladığımız tepsiye koyuyoruz. Su bu işin neresinde dediğinizi duyar gibiyim. Şimdi cevap veriyorum; bu tatlıya hem adı için hem de hayatımızda olduğu gibi çok önemli olan suyu şerbetiyle katıyoruz. 4 su bardağı suyu 3 su bardağı şekeri ekleyip kaynatıyoruz. Piştikten sonra fırından aldığımız kekin üstüne 1 bardak su gezdirdikten sonra sıcak olan şerbeti de tatlımızın üstüne döküyoruz ve 1 saat sonra yemeye hazır çok lezzetli bir tatlınız ve asırlardan beri tükenmeyen lezzetiyle Çenesuyu evinizde.