Derince Belediyesi, dolum tesislerinin yanına 6 bin kapalı ve açık depolama alanı yaparak üretimi artıracak. 2021 yılında da yeni makine alacak olan belediye, cam şişeleme ve yeni kullan at bardak üretimine geçecek.

İLK ADIM ATILDI
Kocaeli’nin önemli bir markası haline gelen ve Derince Belediyesi tarafından içime hazırlanan Çenesuyu’nun tesisleri büyütülüyor. Belediye Başkanı Zeki Aygün tarafından Külliye’ye götürülen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cam şişeye konulmasını istediği Çenesuyu’nun yeni yatırımı için öncelikle açık ve kapalı depo alanları yapılmaya başlandı. Belediye 2021 yılında ise yeni makine alarak hem cam şişeye hem de 19 litrelik damacanaya geçecek.

6 BİN METREKARE
Derince Belediyesi, Çenesuyu’nu Türkiye’de tanınan bir marka yapmak için önemli bir adım attı. Cam şişelemeye geçmek için öncelikle fabrika alanını genişleten belediye 1.000 metrekare kapalı ve 5 bin 300 metrekare açık depolama alanı inşa attı. Su tesislerinin yanında bulunan alandan toprak çıkartarak yeni deponun yapımına başlayan belediye, tamamladıktan sonra yeni makine almak için çalışmalarını başlatacak.

CAM ŞİŞEYE GEÇİLECEK
Derince Belediyesi, depolama alanlarını tamamlandıktan sonra 2021 yılında yeni makine alacak. Yeni makine ile birlikte 180, 200, 300 mililitrelik kullan at bardak su, 19 litrelik damacana, 330 ve 750 mililitrelik cam şişeleme yapılmaya başlanacak. Derince Belediyesi cam şişelemeye geçtikten sonra Çenesuyu’nun kent markası olarak daha fazla noktaya ulaşması hedefleniyor. Bu noktada belediyenin, çalışmalarını hızlandıracağı belirtildi.

ÜRETİM VE DEPOLAMA ALANI
Çenesuyu A.Ş.’nin yeni üretim tesisleriyle ilgili mevcut tesislerin yan tarafına 6 bin 300 metrekarelik yeni bir üretim ve depolama alanı yapılıyor.

YENİ BİR FABRİKA KADAR
Çenesuyu’nun yan tarafına 6 bin 300 metrekarelik yeni bir üretim ve depolama alanı yapılıyor. Böylece, ana fabrika kadar bir fabrika alanı daha ortaya çıkarılacak.

SÜREKLİ TAKİPTE
Çenesuyu’nun gelişimine büyük önem veren Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, haftada 2 veya 3 kez tesisleri ziyaret ediyor.

ÇALIŞMALAR HIZLI İLERLİYOR
Çenesuyu’nda üretimi artıracak yeni yatırım hızlı bir şekilde ilerliyor.